V Bratislave vzniká slnečný pivovar

13.03.2021 (Slnečné správy)
So slnkom si často spájame veci príjemné aj užitočné. A tak je tomu aj v tomto prípade: veď ide o spojenie piva a fotovoltickej energie.
V Bratislave vzniká slnečný pivovar

Pivo je jedným z najstarších a najviac konzumovaných alkoholických nápojov na svete a tretím najpopulárnejším nápojom celkovo po vode a čaji. Varí sa z chmeľu a obilných zŕn - najčastejšie zo sladového jačmeňa, používa sa však aj pšenica, kukurica a ryža. Toľko wikipédia. A my dodávame, že jednou z dôležitých prísad dobrého piva je aj slnko. Lebo pohľad na svet cez slnkom zaliaty pohár piva jednoducho odbúrava stres.  

Prednedávnom sa nám podarilo významne prispieť k spusteniu malého remeselného pivovaru v bratislavskej Vrakuni. Pivovar bude čoskoro poháňať slnečná energia z fotovoltických panelov o výkone 9 kWp. Ešte vám prezradíme pár technických údajov o plánovanej fotovoltickej elektrárni. FVE podľa množstva a výkonu fotovoltických panelov a spôsobu pripojenia do distribučnej sústavy bude v kategórii malý zdroj alebo lokálny zdroj.

Po uvedení fotovoltickej elektrárne do prevádzky sa ohlásime so správou, ako takéto slnečné pivo chutí. Ak nezabudneme;-). 

© JV Energy s.r.o. 2024
JV Energy s.r.o
Šustekova 16, 851 04 Bratislava
kontakt: +421 903 562 672
e-mail: martin.toman@jvenergy.sk